تخلیه چاه دستشویی

بهترین و به صرفه ترین تخلیه چاه دستشویی کدام روش است؟

پمپ لجن کش بهترین و به صرفه ترین راه تخلیه چاه دستشویی مسکونی و برج ها و سازمان ها می باشد که برای لایروبی چاه از کارگر نیز استفاده شود چرا که بعد از اینکه لجن ها توسط پمپ تخلیه شد کارگر مقنی به درون چاه می رود و لایروبی و کف تراشی چاه را انجام خواهد داد تا کار تخلیه چاه دستشویی به بهترین نحوه ممکن توسط لوله بازکنی صورت پذیرد با ما همراه باشید تا با روش ها و مراحل تخلیه چاه دستشویی بیشتر آشنا شوید تا با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را داشته باشید.

مراحل تخلیه چاه دستشویی

همواره بسیاری از دوستان درباره مراحل تخلیه چاه از ما سوالات زیادی می پرسند در این مقاله سعی کردیم تمام مطالب مرتبط با تخلیه چاه را برای شما با جزییات بیان کنیم که در ادامه مراحل تخلیه چاه را کامل بیان می کنیم.

  1. در ابتدا باید با شرکت تخلیه چاه تماس بگیرید و با توجه به چاه دستشویی تانکر 6 یا 12 تنی همراه با کارگر فنی مقنی به محل مورد نظر شما اعزام نمایند.
  2. در قدم دوم باید محل دقیق چاه دستشویی را به تکنسین اعزام شده نشان دهید تا شروع به باز نمودن درب چاه نمایند.
  3. بعد از بازکردن درب چاه، تانکر تخلیه چاه؛ شروع به تخلیه چاه می نماید.
  4. با اعزام نیروی کارگر فنی مقنی به داخل چاه کار لایروبی و فضولات و جامداتی که در درون چاه باقی مانده به بیرون ریخته می شود.
  5. در مرحله آخر کف تراشی چاه دستشویی انجام می شود و کار تخلیه چاه به اتمام می رسد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم بعد از شناسایی محل دقیق چاه با تخریب گوشه ی از طوقه چاه، برداشتن درب چاه انجام خواهد شد و ماشین تخلیه چاه با قرار دادن پمپ لجن کش و یا دستگاه مکنده کار تخلیه را آغاز می نماید و در اکثر چاه های دستشویی با توجه به وجود انباری نیاز به لایروبی خواهند داشت که اینکار با فرستادن کارگر مقنی به داخل چاه قابل انجام است.

بعد از اینکه کار لایروبی به پایان رسید باید چاه، تراش داده شود که در این حالت کارگر مقنی با ابزاری همچون کلنگ مشغول کندن خاک کف چاه به عمق 30 تا 50 سانتی متر می شود و دیوار بدنه را با کلنگ می کند تا چشمه های دفع آب که با خاک و لجن کیپ شده اند باز شوند تا چاه دوباره بتواند کارایی سابق را داشته باشد و چندین سال قابل استفاده باشد.

در برخی از چاه ها از کول بتنی استفاده نشده است که برای ریزش دیواره چاه حتی الامکان باید از کول بتنی یا کرسی چینی با آجر گری انجام شود تا چاه استحکام بیشتری پیدا کند و از ریزش دیواره چاه جلوگیری به عمل آید.

سرویس تخلیه چاه مکانیزه یا نیمه مکانیزه کدام یک بهتر است؟

با توجه به توضیحات بالا درباره روش نیمه مکانیزه کامل صحبت کردیم و درباره استفاده از سیستم نیمه مکانیزه وجود یک کارگر مقنی الزامی است و بعد تخلیه چاه به لایروبی و کف تراشی کف چاه توسط کارگر اشاره نمودیم اما در سیستم مکانیزه تمام کارها به وسیله دستگاه های پیشرفته انجام می شود و نیازی به وجود کارگر مقنی نیست مگر در شرایط خاص نیاز به کارگر داشته باشد.

نشانه های پر شدن چاه دستشویی

به صورت کلی نمی توان از این نشانه ها به صورت صد در صد مطمئن شد اما نشانه های خوبی برای اینکه شما متوجه اشکال در سیستم چاه دستشویی شوید وجود دارد اعم از:

  • بیرون زدگی جامدات فاضلاب
  • صدای آب
  • نشتی فاضلاب به بیرون
  • بوی بسیار بد فاضلاب

بیرون زدگی جامدات فاضلاب

یکی از مهم ترین نشانه های پر شدن چاه آب بیرون زدگی جامدات فاضلاب به وسیله کاسه دستشویی و لوله ها می باشد همواره بررسی نمایید که این بیرون زدگی بخاطر گرفتگی لوله فاضلاب نباشد برای این منظور می توانید از سرویس کاران مجرب در این حوزه بهره گیرید.

برای درک بهتر یک مثال می زنیم مثلا در یک آپارتمان اگر گرفتگی در طبقات بالا رخ داده باشد و طبقات پایین گرفتگی نداشته باشند نشان از پر شدن چاه دستشویی نیست و مشکل گرفتگی در لوله های طبقات بالا می باشد اگر مشکل از طبقات پایین باشد می تواند نشان از پر شدن چاه دستشویی باشد و باید تخلیه چاه دستشویی صورت پذیرد.

قیمت تخلیه چاه دستشویی چگونه محاسبه می شود؟

برای اینکه قیمت دقیق تخلیه چاه دستشویی محاسبه شود بستگی به عوامل متعدد ذیل خواهد داشت مانند:

بررسی دلیل گرفتگی باید مشخص باشد که آیا چاه دستشویی پر شده یا لوله های آن کیپ شده است؟ با توجه به گرفتگی باید متراژ محاسبه شود که آیا از فنر یک متری استفاده شود یا از فنر بیشتر از بیست متر نیاز است که هر کدام قیمت مختص خود را دارا می باشند اگر گرفتگی در اثر افتادن اشیا به داخل لوله اتفاق افتاده باشد با توجه به قیمت مصوبه اتحادیه هزینه تعیین می گردد.

شاید دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *