خدمات تخصصی تعمیر کولر گازی و قیمت تعمیر کولر گازی

با توجه به استفاده از کولر گازی به مرور زمان مستهلک شده و نیاز به تعمیر کولر گازی الزامی می شود، خدمات قیمت تعمیر کولر گازی بستگی به میزان خرابی کولر گازی شما دارد، ممکن است یه قطعه قابل تعمیر باشد و تعمیرکار آن را تعمیر نماید به طبع هزینه تعمیر بسیار کمتر از تعویض قطعه مورد نظر می باشد، با ما همراه شوید تا به قیمت و تعمیر کولر گازی در سال 1400 بیشتر آگاهی پیدا کنید.

متداول ترین خرابی هایی که برای کولر گازی رخ می دهد عبارتند از روشن نشدن کولر گازی، تولید باد گرم توسط کولر گازی بجای باد خنک، خرابی کمپرسور و کندانسور، برق داشتن و اتصالی بدنه دستگاه، خاموش شدن دستگاه به صورت ناگهانی، لرزش بیش از حد دستگاه؛ پریدن فیوز برق در اثر روشن کرن دستگاه را می توان اشاره کرد.

تعمیر کولر گازی در منزل

سرویس کولر گازی

از مزایای تعمیر در منزل این است که نیاز به باز کردن پنل و مابقی وسایل برای حمل به تعمیرگاه نیست، چرا که باید هزینه حمل و کرایه وانت تا محل تعمیرگاه و برگشت آن به منزل را در نظر گرفت، اما با اعزام تعمیرکار به محل دردسر کمتری را خواهید داشت که توصیه می شود با تماس با نمایندگی تعمیر کولر گازی سوالات ابتدایی را بپرسید تا در صورت مشکل ساده و قابل رفع، اقدامات لازم را انجام دهید و در صورت برطرف نشدن نیروی تکنسین به محل شما اعزام شود.

مشکلات متداول کولرگازی عبارتند از

مشکلاتی که به صورت متداول افرادی که از کولر گازی استفاده می کنند را با جزییات بیشتری در ادامه توضیح خواهیم داد که نشان از خرابی و تعمیر کولر گازی دارد:

  1. خنک نبودن باد کولر گازی

اگر کولر گازی باد خنک نمی دهد یه اقدام ذیل را انجام دهید:

  • در وهله اول به دمای نشان داده شده در صفحه نمایشگر دستگاه دقت نمایید که به صورت اشتباهی دستگاه روی حالت گرمایش تنظیم نشده باشد یا روی دمای بالا ست نشده باشد.
  • در وهله دوم درب و پنجره های محیط را چک کنید که بسته باشند، چرا که باز بودن درب و پنجره باعث یکسره شدن کمپرسور و کندانسور می شود و فشار زیادی بر روی موتور کولر گازی وارد می شود که در نهایت بازدهی دستگاه را پایین خواهد آورد.
  • در وهله سوم فیلترها را بازبینی کنید که کثیف نشده باشند چرا که کقیف بودن فیلترها از خنک شدن باد دستگاه جلوگیری می نماید و در وهله آخر عملکرد فن ها را بررسی کنید و در صورت خرابی فن ها، تعمیرکار اقدام به تعویض فن خراب نماید.
  • نشتی آب از پنل داخلی کولر گازی

یکی از متداول ترین خرابی که برای کولر گازی رخ می دهد کیپ شدن مسیر خروجی آب می باشد که باید توسط تعمیرکار مورد بازبینی قرار گیرد و در صورت بسته شدن مسیر خروجی، باز شود در برخی موارد به دلیل پیچ خورگی و خم شدن شلنگ خروجی آب این اتفاق می افتد.

یکی دیگر از دلایل نشتی آب، کمبود گاز مبرد در داخل لوله های مسی کندانسور، همچنین لوله های آب عایق نیستند که باعث نشت آب در پنل داخلی کولر گازی می شود.

  • یکسره شدن کولر گازی

مشکل یکسره شدن کولر گازی عموما به دلیل خرابی ترموستات می باشد اگر ترموستات نتواند میزان دقیق ولتاژ کمپرسور را کنترل نماید ولتاژ به صورت یکسره به کمپرسور فرستاده خواهد شد و این کار باعث یکسره کار کردن کمپرسور و موتور دستگاه می شود و دستگاه خاموش نمی شود که برای تعمیر و تعویض ترموستات باید توسط تعمیرکار کولر گازی این کار انجام شود.

  • خرابی کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولر گازی به منزله مغز دستگاه می باشد اگر به هر دلیلی دچار اختلال و خرابی شود دستورات لازم به قسمت های دیگر صادر نمی شود و عملا دستگاه بازدهی نخواهد داشت.

در برخی موارد به دلیل نرسیدن ولتاژ مناسب به کمپرسور نمی رسد و اگر ولتاژ مناسب به کمپرسور نرسد روشن نمی شود در چنین شرایطی ایراد از برد الکترونیکی یا خازن های برد می باشد که باید توسط تعمیرکار کولر گازی بازبینی شود.

  • گوشخراش بودن صدای کولر گازی

گوشخراش بودن صدای کولر گازی اغلب به دلیل تراز نبودن دستگاه می باشد، که احتمالا به دلیل نصب اشتباه توسط سرویسکار غیر مجاز این اتفاق رخ می دهد و در وهله ی بعد ایراد از پنل خارجی و کندانسور می تواند باشد که به دلیل لانه کردن پرندگان در آن این مشکلات رخ می دهد که باید توسط تعمیرکار مورد بازبینی قرار گیرد و تمیز شود.

قیمت تعمیر کولر گازی در سال 1400

خدمتقیمت به تومان
سرویس کامل200،000 تا 300،000
ایاب و ذهاب60،000
ایاب و ذهاب برای سرویس80،000
بازکردن دستگاه150،000 تا 250،000

قیمت تعمیر دستگاه با توجه به عوامل مختلف، متفاوت می باشد و قیمت خرابی هر یک از قطعات مجزا است شاید در برخی موارد قطعه مورد نظر با شستشو و تمیز کردن آن درست شود و یا نیاز به تعویض کامل آن قطعه می باشد معمولا بیشترین هزینه به تعمیر کمپرسور و کندانسور و موتور کولر گازی بر می گردد که با توجه به مدل و برند و قدرت آن متفاوت خواهد بود.

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

در این مطلب به بررسی قیمت و خرابی کولر گازی پرداختیم، خدمات تعمیر کولر گازی در منزل باعث صرفه جویی در زمان و هزینه در تعمیر دستگاه می شود، در پایان خوشحال می شویم نظرات و تجارب خود را درباره تعمیر کولر گازی در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید شاد و پیروز باشید.