رفع بوی بد فاضلاب

آموزش 100% رفع بوی بد فاضلاب دستشویی و آپارتمان

یکی از اتفاقاتی که به صورت روزمره با آن تقریبا همه ی انسان مواجه می شوند بوی بد فاضلاب دستشویی و آپارتمان و ساختمان های اداره جات و… می باشد در ابتدا باید با علل بوی بد فاضلاب در جاهای مختلف همچون دستشویی و آشپزخانه و آپارتمان و …  آشنا شوید که در این مقاله ما همراه تا انتها همراه باشید تا به علل بوی بد فاضلاب و راههایی برای رفع بوی بد فاضلاب ارائه می دهیم.

از جمله دلایل تولید بوی بد فاضلاب می توان به وجود مواد فاسد و پسماند در داخل لوله فاضلاب، نشت و پر شدن و کهنه شدن چاه فاضلاب، لوله ونت، استفاده از لوله شتر گلویی غیر استاندارد، گازهای سپتیک می توان اشاره کرد.

برای رفع بوی بد فاضلاب روش های زیادی وجود دارد که در ادامه این روش ها را کامل توضیح می دهیم تا بتوانید با رفع بوی بد فاضلاب، بوی بد را از خانه و کاشانه خود دور کنید و فضایی با بوی خوش و پر از انرژی مثبت را تجربه نمایید در ادامه با استفاده از روش های ذیل خانه شما به جای بوی فاضلاب، بوی گل خواهد داد.

حتمان بخوانید: قیمت لوله بازکنی

استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین

برای درست کردن این محلول نیاز به یک لیوان سرکه (ترجیحا سفید) و نیم لیتر آب گرم و مقدار نصفه لیوان جوش شیرین خواهید داشت که همه ی این مواد را در داخل یک کاسه ریخته و سریع با هم مخلوط کرده و در داخل فضلاب بریزید، بعد از 30 دقیقه یک الی دو لیتر آب جوش را به داخل فاضلاب بریزید این روش بسیار موثر و از لحاظ هزینه بسیار صرفه جویی اقتصادی برای شما خواهد داشت که برای قسمت های مختلف همچون: حمام، دستشویی، آشپزخانه بسیار تاثیر گذار است.

استفاده از آب و مخمر نان

بوی بد فاضلاب توالت فرنگی

برای درست کردن این محلول نیاز به یک بسته مخمر نان و یک کاسه آب جوش دارید که با هم ترکیب کنید کارایی مخمر نان بسیار در پاکسازی انواع مواد فساد پذیر همچون چربی، رسوب، پسماند غذایی تاثیر گذار است و با ریختن مخمر داخل فاضلاب به مدت 24 ساعت هیچ کاری نکنید و تا به راحتی پاکسازی را به خوبی انجام دهد بعد 24 ساعت آب سرد داخل فاضلاب بریزید اگر نیاز بود چند بار دیگر این روش را تکرار نمایید تا به راحتی با رفع بوی بد فاضلاب از شر آن خلاص کنید.

استفاده از پوست لیمو و یخ و نمک

برای رفع بوی بد فاضلاب می توانید از دستورالعملی که در ادامه توضیح خواهیم داد استفاده کنید که با استفاده از تکه های یخ و نمک را به داخل لوله های فاضلاب بریزید و آنقدر این کار را تکرار نمایید تا هیچ بویی باقی نماند و در پایان کمی پوست لیمو روی ورودی سیفون قرار دهید تا بوی لیموی تازه جایگزین شود و بوی مرکبات تقریبا همه جای خانه را بگیرد.

حتما بخوانید: روش تخلیه چاه دستشویی

استفاده از ترکیب جوش شیرین و نوشابه و سرکه سفید

بسیاری از ما همواره شنیده ایم که نوشابه محلولی قوی برای باز کردن فاضلاب به شمار می آید اما دلیل آن را نمی دانید، نوشابه به خاطر داشتن مواد و ساختاری که دارد اگر با جوش شیرین ترکیب شود باعث نرم شدن گرفتگی می شود و لوله را به راحتی باز می کند و علاوه بر باز کردن لوله، هرگونه چربی و پسماند و رسوب را پاکسازی می نماید.

کافی است که به ازای یک لیتر نوشابه یک لیوان جوش شیرین و یک لیوان سرکه سفید را داخل آن مخلوط نمایید و در فاضلاب بریزید به راحتی کار رفع بوی بد فاضلاب را انجام می دهد و بعد از یک ساعت با ریختن آب سرد می توانید شستشو دهید و هیچگونه بوی بدی به جای نماند.

آب ریختن در لوله شتر گلویی

تعمیر لوله سینک

در هنگامی که تاسیسات ساختمان اجرا می شود از لوله هایی استفاده می شود که به لوله شتر گلویی شناخته می شوند که کار این لوله حفظ آب برای خنثی کردن گازهای فاضلاب به خارج از لوله فاضلاب می باشد.

در قدم اول بررسی کنید که آیا در تاسیسات فاضلاب شما از لوله شتر گلویی استفاده شده است یا خیر، اگر استفاده شده بررسی کنید که آیا آب در داخل خود نگهداری می کند یا خیر، در صورت نبود آب داخل زانوی لوله شتر گلویی باید به صورت مرتب در داخل آن آب بریزید تا از برگشت گازهای فاضلاب به داخل محیط دستشویی و حمام و آشپزخانه جلوگیری کند.

اشکال در لوله ونت

در برخی از ساختمان های امروزی لوله ونت به درستی اجرا نشده است اگر با لوله ونت آشنایی ندارید لوله ونت، لوله ای است که برای خروج گازهای سمی فاضلاب از دهانه فاضلاب به سمت بالای ساختمان منتقل می شود و روی آنها در پشت بام یک کلاهک یا زانو بر عکس قرار داده شده است اگر لوله ونت بد اجرا شده باشد باعث می شود کل ساختمان بوی بد فاضلاب بگیرد که در این صورت برای رفع بوی بد فاضلاب باید از کارشناس لوله بازکنی مشورت و راهنمایی دریافت کنید.

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

در این مطلب به بررسی راههای رفع بوی بد فاضلاب و دلایل بوی بد فاضلاب پرداختیم، با انجام راهکارهای ارائه شده در منزل باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود، در پایان خوشحال می شویم نظرات و تجارب خود را درباره رفع بوی بد فاضلاب در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید شاد و پیروز باشید.

شاید دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *