قیمت لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی و تعرفه اتحادیه لوله بازکنی 1400

قیمت لوله بازکنی به عوامل زیادی متکی است برای مثال اگر یک لوله فاضلاب یک ساختمان یک طبقه دچار گرفتگی شود طبیعتا با لوله فاضلاب یک ساختمان چند طبقه با چند واحد دچار گرفتگی شده است متفاوت می باشد و در حالت دوم سلب آسایش بسیاری از ساکنین ساختمان خواهد شد در این مقاله با ما همراه شوید تا با لوله بازکنی طبق تعرفه اتحادیه لوله بازکنی در سال  1400 آشنا شوید و اطلاعات کاملی بدست آورید.

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روی انتخاب فرد جهت باز کردن لوله، میزان دستمزدی است که فرد در ازای ارائه خدمات طلب می کند و عموما مردم دنبال لوله بازکنی ارزان قیمت هستند و در این صورت قسمتی از کار را باید خود شما انجام دهید تا قیمت کمتری را پرداخت نمایید.

حتما بخوانید: بهترین و به صرفه ترین تخلیه چاه دستشویی کدام روش است؟

خدمات لوله بازکنی

بسیاری از دوستان همواره از ما این سوال را می پرسند که چه خدمات لوله بازکنی شامل چه مواردی است؟ در ادامه این سوال را کامل پاسخ خواهیم داد با ما همراه باشید.

 • رفع گرفتگی ورودی لوله تخلیه حمام
 • رفع گرفتگی سینک ظرفشویی
 • رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت
 • رفع گرفتگی چاه
 • رفع گرفتگی توالت فرنگی
 • رفع بوی بد چاه فاضلاب

خدماتی که در بالا ذکر کردیم از عمده ترین خدمات متداولی است که اکثر افراد با آنها مواجه می شوند، اما اصلی ترین دلیلی که باعث می شود افراد به دنبال تکنسین لوله بازکنی باشند بخاطر برطرف کردن بوی بد چاه فاضلاب است که این مشکل با راه حل هایی مانند باز نمودن چاه فاضلاب و توالت و تصحیح سیستم تهویه هوا و قرار دادن نت فاضلاب و تخلیه فاضلاب برطرف می شود.

شاید فکر کنید که کار در اینجا به پایان می رسد و خدمات دیگری را تکنسین لوله بازکنی انجام نمی دهند اما کار به اینجا ختم نمی شود و فرآیند ترمیم و تعمیر دیوار یا سقفی که بعد از مشخص شدن ترکیدگی لوله، تعمیر چاه ریزشی، در آوردن اشیا قیمتی از داخل چاه فاضلاب، لجن زدایی و… از خدمات لوله بازکنی می باشد که در نرخ نامه اتحادیه در سال 1400 نیز آورده شده است و برای برطرف کردن هر مشکلی قیمت لوله بازکنی مشخص می باشد و در برخی موارد هم قیمت لوله بازکنی توافقی می باشد.

عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت لوله بازکنی عبارتند از:

در ادامه به هفت عامل تاثیرگذار بر روی هزینه لوله بازکنی می پردازیم:

 1. انتخاب نوع وسیله ی که قرار است لوله را باز نماید برای مثال هزینه لوله بازکنی با فنر نسبت به سایر روش ها متفاوت می باشد.
 2. تعداد لوله هایی که دچار گرفتگی شده اند قیمت را تعیین می نماید در واقع تعداد فنر زنی و هزینه هر لوله مجزا محاسبه خواهد شد.
 3. میزان زمانی که با توجه به سختی کار به طول می انجامد بر روی هزینه لوله بازکنی تاثیرگزار می باشد، چرا که در برخی مواقع مقدار کار بیشتر خواهد بود.
 4. تعداد تعامل گرفتگی لوله در قسمت های دیگر طبقات ساختمان بر روی هزینه نهایی تاثیرگذار می باشد.
 5. متراژ طولی لوله ها جهت فنر زنی و… قیمت آن متغییر می باشد.
 6. کنده کاری در محل گرفتگی لوله هزینه مجزا نسبت به لوله بازکنی را دارا می باشد.
 7. نوع روش فنر زنی برای باز کردن لوله دارای هزینه اختصاصی می باشد.

روش های موجود برای بازگشایی گرفتگی لوله عبارتند از:

برای رفع گرفتگی لوله سه روش وجود دارد که بسته به شرایط محیطی می توانید یک گزینه را انتخاب نمایید.

 1. استفاده از فنر برقی

از مهم ترین و سریع ترین روش های موجود برای رفع گرفتگی لوله استفاده از روش فنر برقی می باشد که فنر برقی متصل به یک موتور می باشد و همانند یک دریل عمل می نماید و با توجه به فنری منعطف گرفتگی را باز نموده و بدون هیچگونه آسیبی به لوله سالم کار را به پایان می رساند.

 • استفاده از تراکم هوا

در این روش با وارد نمودن هوا به داخل لوله، که توسط یک عقربه اندازه گیری می شود و هرچقدر میزان فشار زیاد تر شود گرفتگی داخل لوله وادار به حرکت می شود و در نهایت لوله باز می شود از این روش برای زمانی می باشد که خاک و مواد اضافی در لوله باعث ایجاد گرفتگی شده اند مورد استفاده قرار می گیرد.

 • استفاده از تلمبه دستی

در این روش برای لوله های ضعیف و گرفتگی های سطحی مورد استفاده قرار می گیرد که به وسیله  پمپ و دسته، کار قابل انجام می باشد در مواقعی که سایز لوله ی که دچار گرفتگی شده است کوچک باشد این روش بسیار کارامد خواهد بود.

جمع بندی

در این مقاله به روش های لوله بازکنی به همراه خدمات و قیمت هر یک از این خدمات پرداختیم در پایان مشتاقیم تا نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر دوستانتان در قسمت نظرات درج نمایید شاد و پیروز باشید.

شاید دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *