هزینه لوله بازکنی توالت فرنگی

هزینه لوله بازکنی توالت فرنگی در سال 1400

امروزه استفاده از توالت فرنگی رواج زیادی پیدا کرده که اتفاق ناگواری که رخ می دهد گرفتگی توالت فرنگی می باشد که علاوه بر دردسرهای خاصی که دارد بوی بسیار بدی را نیز به همراه دارد، در این مقاله به هزینه لوله بازکنی توالت و راههای لوله بازکنی توالت فرنگی می پردازیم.

تخلیه چاه دستشویی معمولا باعث مشکلاتی می شود که در نهایت منجر به کثیف شدن منزل می شود که به متداول ترین گرفتگی های توالت فرنگی می توان به گرفتگی توالت با صابون، گرفتگی توالت فرنگی با پارچه، گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی، گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع، گرفتگی توالت فرنگی در اثر افتادن اشیا(مانند موبایل، کیف پول، دسته کلید و…)، افتادن نوار بهداشتی در داخل توالت فرنگی، رسوب، سیمان، چسب، قیر، گچ، چربی، موی بلند، خلال دندان، نخ دندان و… اشاره کرد.

قیمت لوله بازکنی توالت فرنگی

خدمتقیمت به تومان
بازکردن لوله از تا 6 متر 80،000 تا 130،000
بازکردن لوله تا 12 متر 100،000 تا 160،000
بازکردن لوله فاضلاب از منهول 300،000 تا 350،000

قیمت لوله بازکنی بسته به میزان سختی و زمان بر بودن آن متفاوت است و با توجه به استفاده از روش های مختلف نیز قیمت لوله بازکنی توالت فرنگی متفاوت خواهد بود.

دلایل گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

قیمت لوله بازکنی

یکی از متداول ترین گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع است که به صورت یکباره رخ می دهد و یک دلیل آن این است که مقداری از فاضلاب بعد از تخلیه ی آن، داخل سیفون باقی می ماند و اگر بعد از آن فلاش تانک را نکشیده باشید این مواد ته نشین شده و رسوب می شود و باعث گرفتگی توالت فرنگی می گردد.

یکی دیگر از دلایل گرفتگی توالت فرنگی، کوچک بودن قطر سیفون یا لوله دستگاه به مرور زمان می باشد که در اثر مدفوع، لوله بسته می شود که در این شرایط باید به تکنسین لوله بازکنی توالت فرنگی تماس بگیرید و از آنها برای باز کردن لوله درخواست کمک نمایید.

گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی

گرفتگی توالت فرنگی یکی دیگر از گرفتگی هایی است که بسیار برای افراد اتفاق می افتد که اغلب به خاطر انداختن دستمال کاغذی توسط شما یا میهمان در داخل توالت فرنگی باعث گرفتگی سیفون می شود که در ابتدای انداختن دستمال کاغذی معمولا به دلیل خاصیت دستمال آب را از خود عبور داده، اما هر چقدر زمان می گذرد کار سخت تر می شود و در نهایت باعث گرفتگی کامل توالت فرنگی می شود که باید توسط تکنسین حرفه ی لوله بازکنی توالت فرنگی این کار صورت گیرد.

گرفتگی توالت فرنگی با صابون

گرفتگی توالت فرنگی با صابون به دلیل لیز خوردن صابون در حین شستشوی دست به داخل توالت فرنگی رخ می دهد که اغلب مواقع به دلیل مشترک بودن حمام و دستشویی این اتفاق می افتد، این نوع گرفتگی بسیار مشکل ساز است و تا زمانی که با فنر برقی و … برای بازکردن سیفون اقدام نشود معلوم نخواهد شد که آیا کامل صابون از سیفون بیرون رفته یا خیر، که نیاز به نیروی فنی لوله بازکنی توالت فرنگی دارد.

گرفتگی توالت فرنگی با نوار بهداشتی

این نوع گرفتگی معمولا خیلی کم رخ می دهد و خیلی کم توسط صاحب خانه این اتفاق می افتد و اغلب در مهمانی ها رخ می دهد، چون دختران جوان به دلیل احساس شرم، ترجیح می دهند نوار بهداشتی به جای انداختن در سطل زباله آن را داخل توالت فرنگی بیاندازند و با این طرز فکر که با کشیدن فلاش تانک، نوار بهداشتی به داخل چاه فاضلاب شهری خواهد رفت این کار را انجام می دهد، اما در اکثر مواقع این اتفاق نمی افتد و توالت فرنگی به شدت دچار گرفتگی می شود که باید به وسیله فنر آن را به سمت چاه فاضلاب روانه کرد.

معایب استفاده از اسید برای رفع گرفتگی توالت فرنگی

استفاده از مواد اسیدی روش بسیار مناسبی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی نمی باشد، چرا که معایب آن بیشتر از فواید آن است که از جمله معایبی که دارد می توان به: خطر سوختگی بدن و پوست انسان، تولید گازهای سمی، درگیر کردن ریه و خطر ابتلا به بیماری آسم، از بین بردن اتصالات لوله فاضلاب، از بین بردن چسب های نشت گیری، خرابی لوله های چدنی و… اشاره کرد.

بسیاری از افراد به دلیل استفاده از مواد اسیدی به داخل سیفون و لوله ها باعث سوراخ شدن آنها می شوند و ایجاد نشتی به واحد های طبقه پایین ساختمان می شوند و گچ واحد سقف ورقه کرده و فرو می ریزد که در این شرایط باید تمام کف واحد خود و سقف واحد پایین کنده شود که کاری بسیار پر زحمت خواهد بود که بهترین راه تماس با نیروی فنی لوله بازکنی است که با هزینه بسیار کم این کار انجام می شود.

روش های رفع گرفتگی توالت فرنگی

روش های مختلفی با توجه به نوع گرفتگی وجود دارد که به اختصار چند مورد را نام می بریم همچون: استفاده از فنر برقی، استفاده از دستگاه تراکم هوا، با استفاده از اسید، استفاده از سلفون، استفاده از پمپ هوا، استفاده از فنر خانگی، استفاده از آب گرم و… را می توان نام برد.

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

در این مطلب به بررسی قیمت لوله بازکنی توالت فرنگی و دلایل گرفتگی توالت فرنگی پرداختیم، خدمات لوله بازکنی توالت فرنگی در منزل باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود، در پایان خوشحال می شویم نظرات و تجارب خود را درباره لوله بازکنی توالت فرنگی در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید شاد و پیروز باشید.

شاید دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *